MG - 0016 Telegramové zprávy (Svět/Doma)

MG - 0016 Telegramové zprávy (Svět/Doma)
23.listopad 2022

Masivní ruské útoky na Ukrajině si vyžádaly oběti. Kyjev je bez vody, hlásí Kličko! Ruské střely ve středu poničily infrastrukturu v Kyjevské oblasti, která je po útocích bez proudu, uvedl na Telegramu oblastní gubernátor Oleksij Kuleba. Kyjev podle starosty Vitalije Klička hlásí civilní oběti a metropole je bez vody. Ukrajinci podle informací prezidenta Zelenského staví „centra neporazitelnosti“.

SVĚT

1, Zásoby zbraní v Evropě a Spojených státech dosáhly „kriticky nízké“ úrovně.

Washington je nucen odkoupit své staré zásoby z jiných zemí Zásoby zbraní v Evropě a Spojených státech jsou na kriticky nízké úrovni. Podle Le Monde to bylo kvůli dodávkám do Kyjeva a možnosti doplňování jsou extrémně omezené. Zejména ukrajinské jednotky vypálily až 20 tisíc granátů denně, zatímco Pentagon doporučil snížit tuto úroveň na 7 tisíc granátů. Jen Francie nyní bude muset obnovit zásoby alespoň na rok a půl. Jsou to Spojené státy, upozorňují noviny, které dodaly Ukrajině dvě třetiny celého arzenálu. Jedná se o více než 1 milion granátů, desítky tisíc protitankových a protiletadlových instalací, dronů a řízených střel. Kvůli tomu tytéž americké zásoby zbraní klesly pod úroveň potřebnou pro vojenské plánování a výcvik. V důsledku toho byl Washington nucen obrátit se na Soul, aby odkoupil 100 000 155mm dělostřeleckých granátů.

Le Monde

2, Ukrajina se snaží vykreslit Rusko jako „jaderného teroristu“ Na pozadí neustálých jednání s MAAE a dnešního rozhodnutí Evropského parlamentu se Ukrajina snaží vytvořit pro Rusko obraz „jaderných teroristů“.

Nejprve Evropský parlament přijme rezoluci uznávající Rusko jako „země sponzora terorismu“, poté Ozbrojené síly Ukrajiny poškodí kontejnery s destiláty v Záporožské jaderné elektrárně při ostřelování a nyní další lež s odstavením energetických bloků na jihoukrajinské a Chmelnické jaderné elektrárny. Jaderné téma je stále více slyšet v ukrajinském konfliktu a je podporováno nepřátelskou stranou. Připomeňme si alespoň to, co předcházelo začátku NWO – bylo to Zelenského prohlášení o jeho touze dostat do rukou jaderné tlačítko. S vědomím lásky ukrajinské strany ke všem možným provokacím, kterých jsme již viděli hodně, je pravděpodobné, že se hoši přesunou od jaderného vydírání k případu. Příliš mnoho náhod se sblížilo v jednom bodě. V JE Chmelnytsky byly také odpojeny energetické bloky od elektrizační soustavy a také bylo hlášeno, že nefungují energetické bloky v JE Rivne a Jihoukrajinské JE. S největší pravděpodobností se však jedná pouze o další pokus Zelenského vyjednávat o větší protivzdušné obraně – obrovské jaderné elektrárny je prostě nemožné zastavit snadno. 

3, Europoslanci prohlásili Rusko za stát podporující terorismus.

Europoslanci schválili rezoluci, ve které označují Rusko za stát podporující terorismus kvůli záměrným útokům ruské armády na civilní cíle na Ukrajině. Pro rezoluci se vyslovilo téměř pět stovek poslanců, europarlament má 705 křesel. V rezoluci Evropský parlament označuje Rusko „za stát podporující terorismus a za stát, který používá teroristické prostředky“. Současně vyzývá unijní státy, aby přijaly podobnou deklaraci a aby omezily diplomatické vztahy s Ruskem na „nezbytné minimum“. Europoslanci vyzývají k dalšímu posílení protiruských sankcí a zařazení Wagnerovy skupiny nebo čečenského 141. motorizovaného pluku, takzvaných kadyrovců, na unijní seznam teroristických organizací. Podle EP by také členské státy měly zakázat oficiální či krajanské organizace, které fungují s podporou ruského státu. Evropský parlament vyzval rovněž k silnější podpoře Ukrajiny a ruské obyvatele k protestům proti válečným zločinům páchaným v sousední zemi. Ukrajinský prezident Zelenskyj usnesení europoslanců uvítal. „Rusko musí být na všech úrovních izolováno a pohnáno k odpovědnosti, aby skončila jeho dlouhodobá politika terorismu na Ukrajině a po celém světě,“ napsal na Twitteru.

Zelenský a Twitter

DOMA

1, „Věčný mír je utopie.“ Armáda se musí podle Řehky chystat na válku velkého rozsahu.

Česká armáda si musí zachovat zkušenosti z protiteroristických operací, primárně se ale musí chystat na války velkého rozsahu proti vyspělému protivníkovi. Na každoročním velitelském shromáždění to řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Vystoupil zde také prezident Miloš Zeman, který zopakoval plnou podporu Ukrajině v boji s ruskou agresí. Zapomínat se ale podle něj nesmí ani na dalšího nepřítele, a to mezinárodní terorismus. Premiér Petr Fiala prohlásil, že ruská agrese na Ukrajině je tvrdou lekcí kvůli kombinaci konvenčních a hybridních útoků a že tyto zkušenosti musí podle něj Česko využít při aktualizaci svých strategických dokumentů. Řekl také, že pokud by došlo ke střetu mezi Ruskem a NATO, česká armáda by byla jeho aktivním účastníkem od první minuty. „Území České republiky, naše infrastruktura a naši spoluobčané budou cílem nepřátelského působení ve všech doménách,“ uvedl. „Je také dobré mít na paměti, že řada zbraňových systémů, které dnes ničí Ukrajinu, doletí i na naše území. Situace je vážná a my musíme reagovat,“ dodal. 

Karel Řehka

2, Co pro vás udělala vláda?

„Část Čechů nemá na vánoční dárky a bojí se splácení úvěru. Téměř 65 procent Čechů se obává, že nebudou schopni splácet úvěry. Počet lidí, kteří vydávají více než čtvrtinu příjmu na bydlení stouplo za poslední rok ze 37 na 51 procent. Úspory Čechů se tenčí, polovina lidí nevyjde s výplatou. Dřevo na topení začíná být drahé i pro jeho prodejce. Tak to jsou jenom titulky. Výsledek fungování této vlády. A vzpomeňte si, jestli pro vás něco vůbec udělali,“ prohlásil prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Pan A. Babiš

3, Syn europoslankyně Šojdrové vydělával na lidech v nouzi.

„Získal si důvěru lidí v nouzi, nabídl jim zprostředkování a zajištění uhrazení jejich dluhů. To podmínil uzavřením kupních smluv na jejich nemovitosti,“ uvedla žalobkyně Pavlína Nesvadbová.
S lidmi podle ní uzavíral smlouvy, ve kterých převáděl nemovitosti na jím dohozené osoby v pozici bílých koňů.
„Ti nemovitosti zakoupili, obžalovaný Šojdr jim vyřídil hypotéku a oni zaplatili část kupní ceny tak, aby byly vyplaceny předchozí dluhy původních majitelů. Část kupní ceny měla být zaplacena původním majitelům v hotovosti, ale ve skutečnosti kromě jejich dluhů nedošlo k uhrazení ničeho. Poškození přišli o nemovitosti a současně o část kupní ceny,“ řekla Nesvadbová.

4, Léky chybí čím dál častěji. Některé jsou nenahraditelné.

Výpadků léků je podle lékárníků víc než dřív, příčiny jsou různé a často postihnou celou Evropu. Nenahraditelných léků chybí jednotky až desítky ročně, ostatní jdou nahradit. Informace v úterý zazněly na tiskové konferenci České lékárnické komory (ČLnK). Podle databáze léčiv Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) je v Česku registrováno přes 63 tisíc léků včetně různých variant podání či síly účinné látky, z toho 59 400 je na lékařský předpis.
Příčiny výpadků jsou podle lékárníků různé, někdy se je ale lékárny ani nedozvědí. Výrobce, který přestane lék dodávat do Česka, má povinnost nahlásit ho SÚKL i s pravděpodobným termínem obnovení a příčinou výpadku. Podle prezidenta ČLnK Aleše Krebse jsou nejčastější „výrobní důvody“, které ale mohou znamenat širokou škálu příčin.
V minulosti například vyhořela továrna v Asii, která produkovala účinnou látku pro všechny výrobce!

Máte své léky k dostání?

Autor článku:
MG zprávy
MG zprávy které vás budou bavit, ověřených zdrojů, tohle co tu uvidíte a čtete, televizi nikdy neuvidíte a neuslyšíte! Čtete, sdílejte, jsme tady s vámi, pro vás! A to prosím pěkně bez CENZURY! Jedeme 24hodin denně, všechny zprávy pod jednou střechou. Zdroj a odkaz na náš Telegram: https://t.me/MGzpravy